برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

آیا نعمت‌الله و مقدم‌دوست به ورطهٔ سینمای متلک‌گو افتادند؟

[مدت‌زمان خواندن: < 1 دقیقه]

هنوز هم می‌شود توی این وبلاگستان مرده از ادبیات و سینما حرف زد؟ هنوز هم می‌شود به یادِ کل‌کل‌های عهد حیاتِ وبلاگستان نقد و نظر نوشت و کاری را کوبید و از کاری تعریف کرد؟ نمی‌دانم. ولی فکر می‌کنم بهترین و تنها رسانهٔ من در این روزها همین وبلاگ است. خواه پنج مخاطب داشته باشد، خواه پنج هزار.

به یادِ آن روزهایی که نقد نوشتن و کری خواندن و گلایه کردن در وبلاگستان اوجی داشت، می‌خواهم دربارهٔ فیلم جدید حمید نعمت الله بنویسم که رسماً فیلمنامه نداشت. و این برای من یعنی خراب شدن و لکه‌دار شدنِ یک اعتمادِ حدوداً عمیق. اعتمادی که «وضعیت سفید» و «بی‌پولی» ساخته بودند. اعتمادی محصول همکاری مشترکِ نعمت‌الله و هادی مقدم‌دوست در نگارشِ فیلم‌نامه. خب، امروز فیلم‌نامه‌ای دیدم بدونِ داستانِ کِشنده، تکیه‌زده بر شوخی‌های جنسی، عشوه‌های خرکی بازیگر و پر از سوراخ سنبه‌هایی که برابر هر کدام علامت سؤالی وجود دارد.

می‌خواهم از انتخابِ نامناسب بازیگران بگویم. انتخابِ اشتباهِ بازیگر زن و ناتوانی در بازی گرفتن از بازیگرانی چون علی عمرانی که خود ذاتاً بازیگر است و در این فیلم در حد یک هنرپیشه فیلم‌های تلویزیونی بود.

در مجموع فیلمی شلوغ، متلک‌پران، خسته‌کننده، کسالت‌آور و سلب‌کنندهٔ اعتماد بود. نکته مثبتی هم داشت: خوب بازی گرفتن از حامد بهداد.

یک مطلب در همین زمینه:  سبکِ زندگیِ اسلامی یا مصرف‌گراییِ اسلامی؟

ورود مشترکان

یا همین امروز مشترک شوید و از مطالب ویژۀ کاغذ استنسیل بهره ببرید:

برخی از کتاب‌های من
کلت ۴۵ کلت ۴۵
reviews: 13
ratings: 59 (avg rating 3.69)

تذکره اندوهگینان تذکره اندوهگینان
reviews: 13
ratings: 28 (avg rating 4.18)

درخت به درخت به
reviews: 3
ratings: 16 (avg rating 3.31)

پادکست

اشتراک مطالب ویژه

کاغذ استنسیل مطالبِ ویژه‌ای برای مشترکان منتشر می‌کند. شما هم می‌توانید مشترک کاغذ استنسیل شوید و مطالب ویژه را کامل بخوانید.