برای مشاهده نتایج کلید Enter و برای خروج کلید Esc را بفشارید.

انتشار نسخۀ دیجیتال رمان تذکره اندوهگینان در طاقچه + یک نظر انرژی‌بخش

[مدت‌زمان خواندن: ۲ دقیقه]

شش ماه پس از انتشارِ نسخۀ کاغذی رمان تذکره اندوهگینان از سوی نشر اسم، نسخۀ دیجیتال این رمان هم منتشر شد. اگر با کتابخوانی دیجیتال مأنوس هستید، حالا می‌توانید نسخۀ دیجیتال رمان تذکره اندوهگینان را از کتابخوان طاقچه تهیه کنید.

نسخۀ دیجیتال رمان تذکره اندوهگینان

قیمت نسخۀ دیجیتال رمان تذکره اندوهگینان نسبت به نسخۀ کاغذی کمتر است و دسترسی به آن هم آسان‌تر است. اگر در خارج از ایران زندگی می‌کنید یا به هر دلیل کتابفروشی شهرتان کتاب را ندارد، می‌توانید از طریق اپلیکیشن طاقچه به‌راحتی نسخۀ دیجیتال رمان تذکره اندوهگینان را تهیه کنید و بخوانید.

نخستین نظری که در وبسایت طاقچه دربارۀ تذکره اندوهگینان منتشر شده از دوستِ نادیده‌ای است که چند روز پیش ایمیلی برایم فرستاد و گفت انتظارِ بیشتری از نویسندۀ رمان کلت۴۵ داشته است. شرح مفصل‌ترِ نظرشان را در طاقچه ثبت کرده‌اند و من اینجا نقلش می‌کنم:

“تذکره اندوهگینان”کتابی است با سبکی نو از حسام الدین مطهری.کتاب,روایتگر دورانی از زندگی جوانی به نام عبدالله است که در قرن چهارم هجری زندگی میکند . به قول نویسنده کتاب:’اگر حس میکنید هم چنان با “دلیلِ بودن”درگیر هستید, رمان تذکره اندوهگینان داستان شماست.بدون قضاوت,بدون سرزنش…!’
تذکره اندوهگینان با همان نثر قرن چهارم هجری نگاشته شده است و با همان جذابیتهای قلم نویسنده اش.نویسنده در قسمتهایی که با این مضمون:”افتادگیها از متن اصلی است” حذف کرده است و در قسمتهایی که در پاورقی بانام مصحح آورده است,به زیرکی ذهن خواننده را درگیر میکند و در “حاشیه ها” به خواننده کتاب اجازه میدهد که مقایسه کرده و درست را از غلط بشناسد.در ابتدای داستان,”پیش از آغاز”ی آمده است که مخاطب در ابتدا به آسانی از آن خواهد گذشت اما پس از پایان کتاب و مرور مجدد این بخش,به منظور نویسنده پی خواهد برد;همان کاری که مخصوص حسام الدین مطهری است.
کلمات و جملات به زیبایی تمام آراسته شده اند ,برخی قسمتهای اساسی ,هنرمندانه چندمرتبه تکرار شده اند_البته نَه به حدی که تکراری شوند _و گاه و بی گاه ,نویسنده مخاطبش را غافلگیر میکند_چه با نثر و چه با محتوی_.
اگر مخاطب گرامی,کتاب را با دقت بخواند ,در آخر از پس پرده کلمات و جملات به رازی عمیق پی خواهد برد…
تنها نکته ای که باید مدنظر داشت,آن است که این نوع نثر را هر سلیقه ای نمی پسندد و درریتم کند داستان نیز,نوع نثر بی تاثیر نبوده است.
¤¤¤
چهارستاره;چون مدتها قبل اثری بسیار جذابتر و قوی تر از این نویسنده خوانده ام و این کتاب در مقایسه با “کلت ۴۵″ضعیف تر بوده است اگرچه نثر و محتوی دو کتاب تفاوت اساسی دارند اما چه میشود کرد که توقع من از این نویسنده فراتر از “تذکره اندوهگینان”است.
هروقت “کلت ۴۵″در طاقچه موجود شد مفصل درموردش توضیح خواهم داد.

یک مطلب در همین زمینه:  پسران سالخورده پیش ناشر رفت

ورود مشترکان

یا همین امروز مشترک شوید و از مطالب ویژۀ کاغذ استنسیل بهره ببرید:

برخی از کتاب‌های من
کلت ۴۵ کلت ۴۵
reviews: 13
ratings: 59 (avg rating 3.69)

تذکره اندوهگینان تذکره اندوهگینان
reviews: 13
ratings: 28 (avg rating 4.18)

درخت به درخت به
reviews: 3
ratings: 16 (avg rating 3.31)

پادکست

اشتراک مطالب ویژه

کاغذ استنسیل مطالبِ ویژه‌ای برای مشترکان منتشر می‌کند. شما هم می‌توانید مشترک کاغذ استنسیل شوید و مطالب ویژه را کامل بخوانید.