چاپِ حاشیه بر کتاب و مزمزۀ کلمات چندماهی‌ست تمام شده. احتمالاً باقیِ نسخِ راهنمای کتاب هم دیر یا زود تمام می‌شود. از ۱۳۹۲ تا امروز، هم برخی نظراتم دربارۀ مطالعه، کیفیتِ خواندن و روش‌های ترویج مطالعه تغییر کرده، هم مواردی که پیش‌تر گفتم مشمولِ گذرِ زمان شده است.

نگرخواهی درباره سه کتاب

نگرخواهی درباره سه کتاب

با اتمامِ چاپِ هر سه کتابم دربارۀ کتاب و کتابخوانی، قصد دارم ویراستِ تازه‌ای از هر سه کتاب آماده کنم. ویراستِ تازه -احتمالاً- در یک کتاب عرضه خواهد شد و هنوز دربارۀ انتشارِ دیجیتال یا کاغذی آن تردید دارم.
آنچه مسلّم است، آن سه اثر بی‌نیاز از بازنگری نیستند. چه آنکه برخی مطالب نیاز به به‌روزرسانی دارد. به‌علاوه اینکه پس از انتشارِ هر سه کتاب، جسته و گریخته مطالبِ دیگری هم دربارۀ مطالعه در وبلاگم یا برخی مجلات نوشته‌ام که ارزشِ چاپ‌شدن دارند.
این دعوتی‌ست از همۀ صاحب‌نظران و علاقه‌مندان به مطالعه و مخاطبانِ پیشینِ حاشیه بر کتاب، مزمزۀ کلمات و راهنمای کتاب. من به مشارکتِ فکریِ شما نیازمندم تا بتوانم محصولی کیفی‌تر و کارامدتر ارائه کنم.
حاشیه بر کتاب بیش از هر چیز کتابی در نقدِ سیاست‌ها و تصمیم‌های بالادستیِ کشور در حوزۀ کتاب و کتابخوانی‌ست.
مزمزۀ کلمات بر خلافِ کتابِ پیشین، بیش از هر چیز بر «پیشنهاد» متمرکز است و مخاطبِ اصلی‌اش خانواده‌ها و مروجانِ مطالعه است.
راهنمای کتاب اثری‌ست که برای نوجوانان و کسانی که تازه می‌خواهند در مسیرِ کتابخوانی قرار بگیرند نوشته شده است و در اصطلاح نوعی «دستنامه» یا «دستینه» یا به‌قولِ فرنگی‌ها Handbook محسوب می‌شود.
نگرخواهی درباره سه کتاب، فرایند پیچیده‌ای ندارد. آنچه خواندید فراخوانِ نگرخواهی درباره سه کتاب است. می‌توانید هر آنچه پیش‌تر به ذهن‌تان رسیده را (به انتخابِ خود با نامِ واقعی یا مستعار) از طریقِ فرمِ زیر به دستم برسانید.
در ویراستِ جدید سه کتاب، اسامی تمامِ کسانی که به‌گونه‌ای در نقد و بهبودِ سه کتاب مشارکت داشتند و در نگرخواهی درباره سه کتاب همراهم بودند خواهد آمد.

حسام الدین مطهری

حسام الدین مطهری

دربارۀ انسان می‌نویسم و قصه می‌بافم. این کار برایم نوعی جستجوگری است: جستجوی نور. این روزها برای امرار معاش به حرفۀ کپی‌رایتینگ مشغولم.

نظر شما چیست؟

حسام‌الدین مطهری

من داستان‌نویس، کپی‌رایتر، یو ایکس رایتر و استراتژیست محتوا هستم. دربارۀ انسان می‌نویسم و قصه می‌بافم. این کار برایم نوعی جستجوگری است: جستجوی نور.

با من در ارتباط باشید

ایران-تهران

صندوق پستی

13145-437

T: +98 912 833 34 52
E: hesam@hmotahari.com