عبدالله ویسی

پرسپولیسِ پرهیاهو که با پیراهن‌سازی و اسطوره‌سازیِ دور از اخلاق می‌خواست جشنِ قهرمانی بگیرد، شکست خورد. عبدالله ویسی، مردی ساده، جامِ قهرمانی را در اهواز بالای سر بُرد تا یادمان بدهد «هیاهو قدرت نیست». نه اسطوره نامیدنِ بازیکنی متوسط، نه شانتاژ به مددِ بازیکنِ بازنشستهٔ تنبل، نه عکسِ یادگاری گرفتن با بازیکنِ خوش‌تیپِ خارج‌نشین، نه موزاییک‌های کاغذی که قبل از اتمامِ بازی چون زباله‌ای به دور انداخته شد، نه لباسِ قهرمانی دوختن، نه مفت‌مفت پولِ دولتی را به جریان انداختن، نه پنالتیِ نادرست، نه مسابقاتِ الکی پیامکی، هیچ‌کدام نتوانست پرسپولیس یا استقلالِ تهران و بازیکنانِ مغرورشان را به جام برساند. آنچه امروز و در این ساعت در تاریخ ثبت شد، پیروزی سکوت و کارِ بی‌حاشیه است. هوادارانِ همواره نادیده گرفته شدهٔ شهرستانی و تیم‌شان، حالا باید به خود ببالند؛ به تیمی با همّت اما بدونِ پشتوانهٔ رسانه‌ای کثیف و پول‌های مُفت.
 

حالا وقتِ جشن و ریشخند است

دلم می‌خواهد یک جشنِ کوچولو ترتیب بدهم. کلودیو رانیری بزرگ را رسماً به باغی دعوت کنم که عبدالله ویسی در آن‌جا انتظارش را می‌کشد. جشنی به صرفِ جگر و خنده! آن‌جا حتماً باید به ریشِ شاهزاده‌های عرب و مدیرانِ نفت‌آلودِ ایرانی خندید. و من مفتخرم امسال را سالِ دماغ‌های سوخته بنامم.
تبریک آقای ویسی! تبریک بازیکنانِ استقلالِ خوزستان. تبریک هوادارانِ صبور. حالا فوتبالِ ایران می‌تواند به فوتبال بنازد، نه حاشیه‌های بی‌مصرفش.

حسام الدین مطهری

حسام الدین مطهری

دربارۀ انسان می‌نویسم و قصه می‌بافم. این کار برایم نوعی جستجوگری است: جستجوی نور. این روزها برای امرار معاش به حرفۀ کپی‌رایتینگ مشغولم.

One Comment

نظر شما چیست؟

حسام‌الدین مطهری

من داستان‌نویس، کپی‌رایتر، یو ایکس رایتر و استراتژیست محتوا هستم. دربارۀ انسان می‌نویسم و قصه می‌بافم. این کار برایم نوعی جستجوگری است: جستجوی نور.

با من در ارتباط باشید

ایران-تهران

صندوق پستی

13145-437

T: +98 912 833 34 52
E: [email protected]