حمایت مالی از محتوا کمک به چرخۀ زندگی آگاهانه است. اهمیت حامی محتوا و نویسنده بودن مثلِ اهمیتی‌ست که هر پدیدۀ حیاتی می‌دهیم.

هر سال انجمن‌ها و مؤسسه‌های مختلف فرهنگی-ادبی در سراسر دنیا فراخوانِ حمایت از هنرمند منتشر می‌کنند. این دست فراخوان شامل اقامت و خوراک رایگان به‌علاوۀ یک مبلغ حمایت مالی‌ست که در ازای خلق یک اثر (رمان یا هر چیز دیگر) به داوطلب اعطا می‌شود.

فقط مؤسسه‌های فرنگی نیستند که از خالقان آثار فرهنگی، علمی و هنری حمایت می‌کنند. بسیاری از دانشمندان، حکیمان و طبیبان تاریخ خاورمیانه در طول زندگی‌شان از حمایت‌های جدی برخوردار بوده‌اند.

چرا باید از محتوا حمایت کرد

امروزه شکل حمایت‌ها تغییرهایی داشته است. اگر تا دیروز قدرت‌ها حامیان علم و فکر و فرهنگ بودند، امروز مردم و مؤسسه‌های مردم‌نهاد این نقش را پذیرفته‌اند. امروز فقط دولت‌ها نیستند که بورس و اعتبار یا حمایت مالی اعطا می‌کنند.

حاصل کار یک اندیشمند، متفکر، مخترع، نویسنده یا هنرمند فقط نیازهای روحی او را ارضا نمی‌کند، بلکه میوه‌ای برای کل جامعه است.

شما هم می‌توانید دانه بکارید.

حمایت از این وبلاگ

من ترجیح می‌دهم عضو ناچیزی از پیکرۀ اندیشه‌ورزِ جامعه باشم و در مسائل مختلف عمیق شوم و حاصل تفکرم را با دیگران به اشتراک بگذارم.

هرگز ادعا نمی‌کنم حاصل فکرم بی‌خلل است. تاریخ بشر پر از گمانه‌ها و افکاری‌ست که در آغاز پراشتباه بوده‌اند اما پله‌ای برای محققان و اندیشه‌ورزان بعدی خود شده‌اند.

نوشتن سلوک من است و تا زمانی که بتوانم و احساس کنم مفید است از آن دست نمی‌کشم. اما کمک شما می‌تواند دلگرم‌کننده باشد و محتوای این وبلاگ را استوارتر کند.

شیوه حمایت

+ می‌توانید با همرسانی محتوای این وبلاگ از آن حمایت کنید.

+ می‌توانید به این وبسایت در صفحه خود لینک بدهید.

+ می‌توانید از این وبسایت به هر میزان که می‌خواهید حمایت مالی کنید:

حامی باشید

می‌توانید با پرداخت مبلغ دلخواه از این نوشته و جریان خلق و نشر محتوا در این وبسایت حمایت کنید. نام شما در فهرست حامیان ثبت می‌شود.

حامیان تا امروز

از ابتدای آذرماه ۱۳۹۹ تا به امروز ، این نام‌ها از جریان محتوا در این وبلاگ حمایت کرده‌اند:

حسین دهقانی، ناشناس، ناشناس، ناشناس، محمد سلیمانی، ناشناس، هیوا، زی‌ما، یحیی، گلشن رجبی، ….